1. výročie nášho, vášho obchodíku v Bratislave

1. výročie nášho, vášho obchodíku v Bratislave

2. máj 2015. Deň, kedy sme otvorili náš obchodík v Bratislave. Niektorí o ňom už viete, niektorí nie. V Detve máme našu predajňu už dlhých 25 rokov. Tam sa všetko tvorí, tam sa vyrábajú kroje, tvoria nápady na etno módu, realizujú nápady.

Stále sme ale rozmýšľali, či otvoríme aj druhú prevádzku v našom hlavnom meste. Naši zákazníci nám hovorili, že nič podobné v Bratislave nie je, že by náš obchod chceli mať bližšie pri sebe, keď niečo súrne potrebujú, že chcú cítiť a vidieť folklór aj v Bratislave. A priznáme sa, práve naša bratislavská klientela nás presvedčila a prehovorila, aby sme to skúsili. Našli sme si malý útulný priestor na Panskej ulici a šli do toho.

Samozrejme mali sme obavy, pôjde to tam, zvyknú si na nás ľudia, bude sa im náš sortiment páčiť? Nechceli sme byť len ďalším suvenírovým obchodom. Zakladáme si na tom, aby boli naše výrobky kvalitné, pekné, ručne vyrábané a hlavne tradičné slovenské.  Veľa suvenírových obchodov predáva mnoho gýčových predmetov, ktoré sú akože pre Slovensko typické. A preto si mnoho ľudí k nám našlo cestu, lebo pochopili, že to nie je reprezentatívny suvenír alebo dar, a preto idú radšej k nám do predajni a kúpia si niečo tradičné a podporia ručne vyrobený slovenský výrobok.

Veľkou obľubou sú kroje alebo krojové súčasti. Mnoho ľudí sa chce reprezentovať hlavne vyšívanou košeľou alebo blúzkou. Síce nie je možné mať každý kroj z každého regiónu na sklade a práve tu veľkosť ktorú potrebuje, ale takýto kroj dokážeme vyrobiť na mieru každého zákazníka, ako unikátny kus, ktorý určite bude hrdou súčasťou vášho šatníka.

Prvý rok ubehol ako voda, získali sme nových spokojných zákazníkov, nadobudli nové kontakty, ľudia o nás vedia a vracajú sa k nám. Sme za to veľmi vďační. Bez vás, našich zákazníkov, by sme toto všetko určite nedokázali a dúfam, že aj ďalšie roky budeme pre vás vyrábať kroje s takou láskou ako doteraz.