Kroj Liptovské Sliače pôvodný

Popis

Kroj z Liptovských Sliačov určený pre dospelú ženu v pôvodnom stave. Čepiec na fotografiách nie je súčasťou kroja, avšak dospelá žena by nemala mať odhalenú hlavu a preto sme ho na fotku doplnili.

Cena dohodou.

Oblasť: Liptov

Kroj sa skladá z týchto súčastí:

Blúzka – z bieleho ľanového plátna, rukávy sú zdobené farebnou výšivkou a zakončené háčkovanou čipkou. Blúzka siaha približne po stehná. Blúzka nemá zapínanie, prevlieka sa cez hlavu a má univerzálnu veľkosť.

Vesta – biely základ s jemným ružovým kvietkovaným vzorom, bohato zdobená hadíkmi – vpredu červeným a tmavomodrým, vzadu červeným, svetlomodrým, ružovým, a žltým. Zapínanie vpredu na päť gombíkov. Predná časť vesty je zdobená bielou čipkou. Vestu oblečie iba žena veľkosti S a z vnútornej strany má nevyprateľné fľaky, ktoré však nevidno. Obvod hrude: 85 cm; dĺžka vesty: 40 cm.

Sukňa – dlhá modrotlačová sukňa z ľanového plátna silno tmavomodrej až čiernej farby s drobným bielym vzorom pásikov a kruhov. Sukňa sa zaväzuje vpredu na šnúrku okolo pása. Tmavú sukňu nosili iba dospelé ženy. Sukňa je univerzálnej veľkosti a oblečie ju žena veľkosti S-XL.

Zástera – čierna z ľanového plátna, zakončená čiernou čipkou ozdobne popretkávanou farebnými niťami. Zástera má veľmi dlhý modrobiely pás s drobným tulipánovým vzorom, ktorý sa niekoľko krát omotáva okolo páse a zaväzuje vpredu na uzol. Zástera je univerzálnej veľkosti a oblečie ju žena veľkosti S-XL.

Kabátik – čierny lesklý kabátik zdobený zelenou a cyklámenovou stužkou zo zapínaním na šesť plastových gombíkov. Na pravej prednej strane má malé vrecko. Kabátik nie je vyteplený. Obvod hrude: 93 cm, dĺžka kabátika: 42 cm; dĺžka rukáva: 56 cm.

ÚDRŽBA
Vesta, sukňa, zástera, kabátik – NEPRAŤ A NEŽEHLIŤ. Všetky súčiastky sú náchylné na púšťanie farby či znehodnotenie materiálu.
Blúzka – Prať na 30°C na šetrnejšom programe, ideálne ručne.

Katalógové číslo: 580