Kroj Piešťany s čepcom pôvodný

999 

Na sklade

Popis

Pôvodný 90-ročný kroj pre vydatú dospelú ženu veľkosti S-M.

Oblasť: Piešťany

Kroj sa skladá z týchto súčastí:

Rukávce – z bielej bavlny, ručne vyšívané žltou, oranžovou, a svetlomodrou niťou. Blúzka siaha približne po pás a zapína sa iba pod krkom na patentku. Golier je súčasťou blúzky.

Vesta – brokátová s bielo-červeným vzorom pretkávaným zlatou lesklou niťou, zdobená zlatým lemovaním a fialovou vyšívanou stuhou. Vesta sa vpredu zaväzuje bielymi vyšívanými stužkami.

Predná a zadná zástera – čierne s veľmi širokým pásom, ručne vyšívané žltou a oranžovou niťou. Predná zástera je výzdobou lemovaná po celom obvode, zadná zástera tiež. Obe zástery sa uväzujú dlhou šnúrkou.

Čepiec – ručne vyšívaný čepiec zdobený žltou, oranžovou, a svetlomodrou niťou (rovnako ako rukávce), so zaväzovaním na šnúrku na zátylku.

ÚDRŽBA
Zástery – NEPRAŤ V PRÁČKE, výšivka môže púšťať farbu. Prať len ručne. Žehliť iba z rubovej strany. Zástery neodporúčame sušiť na slnku, aby sa zabránilo ich predčasnému vyblednutiu.
Vesta – NEPRAŤ A NEŽEHLIŤ, môže to znehodnotiť výzdobu. Čistiť iba chemicky, t.j. v práčovni.
Rukávce, čepiec – NEPRAŤ V PRÁČKE, výšivka môže púšťať farbu. Prať len ručne alebo vyvárať v hrnci. Žehliť len z rubovej strany.

Katalógové číslo: