VÝROBA KROJOV A KROJOVÝCH DOPLNKOV

Výroba krojov v Detve

Vyrábame originálne a precízne ľudové kroje

Ľudové kroje sú neoddeliteľnou súčasťou našej histórie. Výroba krojov je v spoločnosti PARTA – Slovenské ľudové umenie tradíciou už viac ako 30 rokov. Vyrábame kroje a tradičný odev z akéhokoľvek slovenského regiónu, na ich výrobu používame tradičné materiály, dbáme na originalitu a vypracovanie. Váš kroj bude autentický pre daný región, celá výroba kroja je pod dohľadom etnologičky PhDr. Jany Kucbeľovej, ktorá je aj autorkou najznámejšej knihy o slovenských krojoch Odetí do krásy.

Výroba krojov z Detvy do celého sveta

Medzi našich zákazníkov patria folklórne kolektívy, zberatelia, sólisti, ale aj široká verejnosť, ktorá chce vlastniť tradičný slovenský ľudový odev . Mnoho krojov sme vyrobili aj ako dary do zahraničia. Vyrobili sme tisícky krojov pre stovky zákazníkov ako sú Kancelária prezidenta SR, Ministerstvo obrany SR, folklórny súbor Lúčnica, SĽUK – Slovenský ľudový umelecký kolektív, folklórne súbory Podpoľanec, Detva, Marína, Poľana, Partizán, Jánošík, Bystrina, Limbora a mnoho ďalších.

Prevažnú väčšinu krojov robíme na zákazku, ale máme pripravených niekoľko krojov aj na priamy predaj. Ponuka krojov je veľmi široká, či už ide o ženský, mužský alebo detský kroj, sviatočný alebo pracovný kroj a samozrejme jeho vzhľad závisí od regiónu z ktorého pochádza . Veľmi často robíme kroje aj na slávnostné udalosti ako sú svadby, oslavy a plesy.

Vyrábame aj jednotlivé krojové súčasti ako sú blúzky, oplecká, brusniaky, sukne, zástery, košele, vence, party, čižmy, krpce, klobúky, nohavice, opasky, vesty a ostatné doplnky.


POŽIČOVŇA KROJOV A KROJOVÝCH DOPLNKOV

Potrebujete kroj len na chvíľu alebo určitú udalosť? Požičiavame pánske, dámske a detské kroje, ale aj jednotlivé krojové súčasti a krojové doplnky ako sú parta, košeľa, klobúk a iné doplnky. Zákazníci si môžu kroj požičať na rôzne akcie, udalosti a príležitosti ako sú:

  • svadby
  • čepčenia
  • rodinné a firemné večierky
  • rodinné fotenia
  • plesy
  • stužkové
  • firemné a reklamné fotenia
  • videoklipy a prezentácie na súťaže krásy

V prípade záujmu o požičanie kroja nás kontaktujte telefonicky na 0908 386 220.