Milí naši čitatelia a zákazníci. Aktuálne máme dobu, ktorá nás obmedzuje v našom bežnom živote, ale my sa snažíme stále pre vás vyrábať kvalitné a pekné veci, ktoré vám robia radosť. 

Postupne by sme vám chceli začať predstavovať našu firmu: kto sme, čo robíme, čo všetko vyrábame.

Tak ako je už spomenuté na stránke, naša spoločnosť funguje už od roku 1991. Založila ju pani Jana Kucbeľová, ktorá je vášnivou zberateľkou krojov. Kroje samozrejme aj vyrába a renovuje a zrenovované kúsky potom dokladá do svojej zbierky. Ako už iste viacerí viete, je spoluautorkou veľmi úspešnej knihy Odetí do krásy . V tejto krásnej knihe nájdete veľa kúskov z jej zbierky . Následne bola vydaná ďalšia kniha Kroje Slovenska , v ktorej boli texty upravené aj pre ľudí zo zahraničia a preto sú obidve knihy vhodné ako darček či už našincovi alebo pre návštevu do zahraničia. 

Prevádzka sa nachádza v Detve za Hotelom Detva. Tam sa rodia tieto prekrásne kroje, ale aj iné ľudovo-umelecké výrobky.

V našom prvom diely ,,Zo života PARTY“ by sme vám chceli ukázať ako vzniká výroba trička s výšivkou. 

O výrobu tričiek, polokošieľ, mikín, tielok a všetkého ostatného čo sa vyšíva na priemyslovom automatickom stroji sa starajú Stanka a Andrejka. 

1. Všetko začína výberom trička (bielečiernečervené), veľkosti a strihu (dlhý rukáv, krátky rukáv). V našom prípade vyšívame na biele tričko s krátkym rukávom.
2. Na tričko, kde má byť výšivka, sa následne nakreslia kriedou horizontálna a vertikálna čiara. Týmito čiarami si určíme stred výšivky na tričku. 
3. Pod tričko (prvú vrstvu) následne vkladáme vystrihnutý papier určený na vyšívanie. Papier sa tam vkladá preto aby sa výšivka pri vyšívaní nestiahla a aby držala pekný a stály tvar. 
4. Po založení papiera prichádza na rad upnutie trička do rámu na vyšívanie. Tričko sa musí vložiť do rámu s čo najväčšou presnosťou aby bola výšivka vyšitá rovno a aby nenastali pri vyšívaní problémy. Po uložení trička do rámu sa následne rám utiahne, aby tričko pevne držalo v ráme a nehýbalo sa behom vyšívania.
5. Pred každou novou výšivkou samozrejme musíme zvoliť správne farby k danej výšivke.
6. Následne sa rám s tričkom vkladá do vyšívacieho stroja. Po vložení a uchytení rámu sa na displeji navolí vzor a nastavia sa všetky potrebné vlastnosti ako napríklad rýchlosť vyšívania. Po nastavení si stroj sám skontroluje nastavenia a aj uloženie trička v stroji – aby nedošlo k situácii že ihla by začala vyšívať do upínacieho rámu a tým by sa zlomila a môže sa poškodiť aj vyšívací stroj.
7. Keď máme všetko nastavené spustíme vyšívanie a čakáme.😊 Niekedy sa nám môže stať že sa behom vyšívania roztrhne niť. Niť sa znova navlečie na ihlu a stroj vrátime pár krokov dozadu a pokračujeme vo vyšívaní.
8. Doba vyšívania takéhoto trička je približne 60 – 70 minút.
9. Po vyšití celého vzoru sa tričko vyberie zo stroja a z upínacieho rámu. Následne sa musí odstrániť prebytočný papier, ktorý ostal na tričku. Tento papier odstraňujeme ručne s veľkou opatrnosťou, aby sme nepoškodili tričko alebo výšivku. 
10. Po odstránení prebytočného papiera sa tričko ešte celé žehlí a parou prejdeme výšivku. Potom sa tričko poskladá, zabalí a  posiela vám, aby vám spravilo radosť.